Týden knihoven

aneb opět na návštěvě v Městské knihovně Světlá nad Sázavou

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
10.10.2016 20:21
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Spolupráce naší školy s místní knihovnou má už dlouhou tradici a mnoho vyučujících českého jazyka i dalších předmětů využívá možnosti účastnit se s žáky zajímavých besed a jiných vzdělávacích akcí. V říjnu každého roku pak v rámci týdne knihoven, který se letos uskutečnil od 3. do 7. října, probíhá setkání žáků prvních ročníků s pracovnicemi knihovny.

I letos paní knihovnice Eva Kodýmová, která nás přišla pozvat a dojednala v předstihu termín pro každou třídu, byla tou první, již naši studenti v knihovně poznali. V pondělí 3. 10. byla sjednána návštěva pro třídu I. V. Několik studentů bylo již dříve registrováno v dětském oddělení, pro většinu však šlo o první návštěvu.

Paní Kodýmová nás přivítala, seznámila nás s obsahem fondu a způsobem řazení knih krásné a odborné literatury, vysvětlila a prakticky ukázala, jak se využívá on-line katalog, pracuje s webovými stránkami knihovny i celého informačního centra, a poté všechny vyzvala, aby si sami prohlédli obsah knihovny. Nikdo neváhal a začalo listování a prohlížení. Studenti si pak vyplnili přihlášky a využili tak možnosti roční návštěvy knihovny bez povinnosti zaplatit čtenářský poplatek. Většina si také hned odnesla vybrané tituly. Přihlásit se do knihovny využili i zahraniční studenti, kteří jsou v této výtvarně zaměřené třídě.

V příštích měsících a letech tak studenti budou moci vyhledávat a půjčovat si tituly pro volný čas i pro četbu, která bude základem jejich maturitní zkoušky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace