Dosadby v přírodní zahradě

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
17.10.2016 09:46
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Přírodní zahrada zpříjemňuje exteriéry školy již několik let. Pak ale zažila období stavebních rekonstrukcí, které ji poškodily. Na kopečcích došlo k vymizení většiny vysázených rostlin, proto byla nezbytná revitalizace.

Ta probíhala formou dosadby rostlin již v minulém školním roce. Kromě toho byl vytvořen nový záhon v okolí prameniště rybníčku a záhon podél tělocvičny školy. Byly vybrány druhy trvalek a zčásti i keřů vhodné do daného prostředí.

Pro vybrané rostliny jeli studenti do trvalkové školky Pereny v Hlavenci a školky Montano v Přerově nad Labem. Nakoupené trvalky poté zasázeli na určená místa v přírodní zahradě. Záhony byly zamulčovány kůrou, aby zde nevyrůstal nežádoucí plevel. Rozvojové období po výsadbě trvá dva roky, během kterých by se měly jednotlivé rostlinky i keře vzájemně propojit. Můžeme se tedy těšit na nový vzhled této části školního areálu.

V rámci probíhajících zahradnických úprav vznikly také nové výsadby růží před DM2 a další prodloužení záhonu stínomilných trvalek podél malírny. Na realizacích se podíleli studenti oboru Zahradní architekt, gymnáziální studenti pod vedením Evy Bernadové (včetně jí samotné) i studenti oboru Propagační grafik a další zaměstnanci, jimž tímto děkujeme za podporu. Také děkujeme za pravidelné sekání a další práce v areálu údržbářům naší školy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace