Výtvarný plenér – Sozopol

Bulharsko, ve dnech 12. 9. – 19. 9. 2016

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
17.10.2016 16:36
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Na konci minulého školního roku nám učitelé sdělili, že jsme byly vybrány na plenér do Bulharska odměnou za naši pracovitost a píli. Proto jsme dne 12. 9. 2016 odletěly (tým tvořily jen dívky) s panem učitelem Milanem Krajíčkem a Michalem Chodaničem na výtvarný plenér, na kterém se o nás starala naše partnerská škola NEW BULGARIAN UNIVERSITY ze Sofie.

Cílem pobytu bylo rozvinout naši fantazii v malbách a kresbách Sozopolu. Při dopolední a odpolední výuce jsme vytvářely několik děl, která byla společně s pracemi našich bulharských kolegů vystavena v místní galerii. Vernisáž se konala 17. 9. a byla přístupná i pro veřejnost, díky tomu jsme se setkaly i s místními umělci, kteří nás velmi inspirovali. Celý pobyt nebyl jen o práci, ale i o odpočinku, seznámení s jinou kulturou a novými lidmi. Všichni se k nám chovali velmi přátelsky a mile. Ochutnaly jsme spoustu nových jídel a zažily spoustu dobrodružství.

V neděli jsme se loučily s Bulharskem krásným výletem do přírodní rezervace Ropotamo, kde nás okouzlila divoká příroda kolem řeky. Odpoledne jsme se ještě naposled mohly vykoupat v Černém moři a už jsme si zase musely balit kufry. Dne 19. 9. jsme se šťastně vrátily domů.

Na závěr bychom chtěly poděkovat za tuto úžasnou zkušenost a možnost se podívat na tak krásné místo, jako je Sozopol. Také bychom chtěly poděkovat učitelům za trpělivost a pomoc s rozvíjením fantazie, která nás bude doprovázet dál v našich životech.

Text: Zuzana Součková, Michaela Černá, Šárka Karbanová – studentky 4.V


MgA. Milan Krajíček

Zástupce ředitele, hlavní výtvarník

Koordinátor bakalářského programu Konzervování-restaurování skla a keramiky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace