Výtvarný plenér na cestách

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
26.10.2016 12:43
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Letošní výtvarný kurz pro druhé ročníky výtvarných oborů se uskutečnil druhý týden v září. Rozhodli jsme se trochu cestovat, užít si každý den v jiném prostředí s jinými výtvarnými technikami a v neposlední řadě s různými pedagogy.

V pondělí studenti vyrazili za doprovodu Mgr. Magdy Bártové a MgA. Anny Musilové krásnou procházkou směrem ke Stvořidlům, kde zachycovali zdejší krajinu s rozesetými kameny a zurčící Sázavou. Kresebné studie probíhaly na více různých místech a různými technikami – kresba tužkou, uhlem, pastelem anebo akvarelem.

V úterý byl cílem areál zoologické zahrady v Jihlavě s MgA. Markem Škubalem a akad. soch. Sylvií Choisnel. Studenti se pokoušeli zachycovat zvířata v pohybu tužkou i barvami. Je to nesnadné, ale zábavné cvičení rychlé kresby a zároveň studie rozmanitých opeření, srstí a kůže různých druhů zvířat.

Ve středu vyrazili naši mladí umělci do Čáslavi s akad. soch Petrou Šťastnou a MgA. Andreou Vokřálovou. Učili se zachycovat tamní architekturu s detaily a v perspektivě. Seznámili se s historickými památkami a okolní krajinou.

Čtvrteční den proběhl v lesích v okolí Dolní Březinky. Po krátké přednášce o LandArtu se pustili sami do děl z přírodnin v prostoru lesa. Výsledná díla všichni odprezentovali před ostatními. O organizaci se starali MgA. Aleš Jírovec a MgA. Martina Dulová.

A závěrečný páteční den probíhal již ve škole s MgA. Martinou Klimošovou a MgA. Martinou Dulovou, kdy účastníci zvládali kresebné studie přírodnin a zachycování jejich detailů. V posledních hodinách pátečního plenéru se studenti pochlubili všemi pracemi, které vznikly v průběhu celého týdne. Počasí nám přálo a výlety do různých koutů kraje nás obohatily nejen výtvarně, ale i cestovatelsky.

Foto: Aleš Jírovec a Andrea Vokřálová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace