Stužkovák jak má být

aneb zápisky pozvaného pedagoga

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
26.10.2016 13:37
Poslední úprava:
 
před 6 lety

Rok se s rokem sešel a dveře mé kanceláře poctila jednomužná delegace reprezentující třídu čtvrtého ročníku gymnázia s pozvánkou na tradiční stužkovací večírek na ještě tradičnějším místě světelských gymnazistů – v podniku Alfa.

Lákavé nabídce veselého večera ve společnosti inteligentních mladých lidí nešlo odolat, a tak jsem se v pátek 21. října ocitl v 19.00 ve dveřích tohoto pohostinského zařízení. Přivítán intenzivním máváním jsem byl uveden na místo do společnosti dalších přítomných kolegů a posazen k stolu plnému lákavých dobrot. Na první pohled bylo jasné, že řada z nadcházejících maturantů by se směle uživila i jako producenti nejrůznějších laskomin pro potěchu oka i jazyka.

Úderem osmé se všichni přítomní (zejména charakteru pedagogického) rozehřáli v akční tombole, kdy po přednesu kultivovaného vtipu, alternativně básně či písně mohli zalosovat a vyhrát hodnotné ceny – například italskou večeři pro dva v podobě balíčku špaget s plechovkou rajského protlaku.

Po tomto rozjezdu následovala klíčová část večera, kdy dojatá třídní rukou mírně chvějící se odekorovala každého ze své milované třídy tradiční stužkou a posléze si všichni přítomní pozvednutou číší společně připili nejen na pevné zdraví, ale i neoddiskuto­vatelný úspěch v dubnovo-květnovém víceboji zvaném maturitní zkouška.

Jako další programové číslo následoval návrat v čase do dob dětství v podobě vzájemného poznávání kdo je kdo z donesených fotografií zachycujících přítomné v novorozeneckém až lehce předškolním věku. A bylo vidět, že někteří se za ty roky prakticky nezměnili, jen lehce vyrostli a dokonce dostali i funkci :-)

A pak? Pak už jen všichni svorně hodovali, ti pohybově zdatnější získané kalorie spotřebovali na parketu při tanci a všichni se dobře bavili.

Bylo to příjemné, milí maturanti, věřím, že i svůj ples za necelý měsíc budete mít tak pěkně připravený. Díky.

Foto: Monika Cihlářová

Foto: Monika Cihlářová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace