Za kulturou do Jihlavy

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
01.11.2016 18:15
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Ve středu 19.10.2016 se třídy IV. E a II. P v doprovodu Veroniky Karlové a Terezy Brožkové vypravily do krajského města, aby zhlédly představení Horáckého divadla Splašené nůžky od německého autora Paula Pörtnera v režii Kateřiny Duškové. Tato interaktivní detektivní crazy komedie je diváky velmi opěvována, a proto si ji ani naši studenti nemohli nechat ujít. Tato hra boří bariéru mezi jevištěm a hledištěm, diváci jsou přímo vtaženi do dění hry a společně s poručíkem Pankrácem Rosickým (ztvárnil Zdeněk Stejskal) a jeho pomocníkem Matějem Veverkou (ztvárnil Daniel Ondráček) řeší záhadu vraždy známé klavíristky Isabely Czerné v patře domu, ve kterém sídlí kadeřnický salon Splašené nůžky. Diváci si v první části představení musejí všímat všech detailů, vnímat plně dialogy i monology postav a pečlivě pozorovat pohyb postav na jevišti. Díky tomu získají řadu indicií, které později využijí k usvědčení vraha. Po dvou hodinách se pomocí postřehů a zajímavých otázek, které mohou klást jak poručíkovi, tak přímo postavám, rozhodnou, která z postav na jevišti je skutečně vrahem (a tím může být opravdu kdokoli z nich). V případě našeho představení se diváci rozhodli, že vrahem, přesněji řečeno vražedkyní, je zaměstnankyně kadeřnického salonu slečna Barbara Marková (ztvárnila ji Tereza Otavová). Studentům i nám pedagogům se divadlo velmi líbilo.

Nejen divadlem nás ale Jihlava okouzlila. Navštívili jsme také výstavu nazvanou Opuštěné světy. Jedná se o výstavu fotografií urbexera Jakuba Hodra. Studenti pomocí fotografií nahlédli do zapomenutých objektů i podzemních prostor a dýchla tak na ně atmosféra míst málo prozkoumaných a hlavně těžko dostupných.

Jsme rádi, že jsme se do krajského města vypravili, a již dnes se těšíme, až se za dalším kulturním vyžitím do Jihlavy opět vydáme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace