Jaké to bylo na Designbloku Praha

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
10.11.2016 11:39
Poslední úprava:
 
před 8 lety

V pondělí 31. 10. 2016 studenti výtvarných oborů navštívili již tradičně výstavu Designblok v Praze. Za doprovodu pedagogů (Martiny Klimošové, Andrey Vokřálové, Lady Slavíčkové a Magdy Bártové) vyjeli vlakem ze Světlé nad Sázavou.

Designblok se stejně jako v předchozích letech konal ve Veletržním paláci a představila se tu celá škála českých i zahraničních designérů všech oborů. Studenti tak mohli na jednom místě obdivovat četné exponáty a znamovat se s nejnovějšími trendy ve výrobě skla, produktového designu, bytového designu, textilu, šperku, instalací v prostoru atd. Součástí výstavy byla i prezentace velkých firem.

Jako velký přínos pro studenty vidím možnost osahání si produktů a osobní kontakt se samotnými designéry. Studenti neváhali a nebáli se ptát na vše, co je zajímalo. Dozvěděli se spoustu důležitých informací ohledně procesu samotného navrhování, technologického zpracování a v neposlední řadě i marketingové propagace. Myslím, že výlet se vydařil po všech stránkách a že si studenti odnesli množství informací a inspirace pro svou vlastní tvorbu. Nakonec nám přálo i krásné podzimní slunečné počasí.

Foto: Martina Klimošová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace