Ateliér keramiky a porcelánu na exkurzi v západních Čechách

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
21.11.2016 17:35
Poslední úprava:
 
před 8 lety

Náš ateliér keramiky a porcelánu sleduje dlouhodobý plán – návštěvy různých typů keramického a porcelánového průmyslu. Cíl je nasnadě – rozšířit studentům povědomí o problematice tohoto různorodého odvětví a představit jim možnosti jejich budoucího uplatnění. Zároveň si takto mohou názorně doplnit teoretické znalosti v maturitním předmětu technologie.

Dne 17. 10. 2016 v 7.00 hod ráno jsme se podle plánu a v komletním složení vydali opět na jednu z našich cest. Jeli jsme do Karlových Varů, které je centrem porcelánového průmyslu v ČR a navštívit jsme chtěli i některé přilehlé oblasti. Z důvodů častých komplikací na silnici jsme na místo první exkurze dorazili zhruba k poledni. Při návštěvě porcelánky Thun Nová Role se hlavně nové studentky seznámily s největším výrobcem porcelánu v ČR. Po následném přesunu do Ostrova nad Ohří jsme navštívili tamní výrobnu textilní lepenky, firmu PAPOS, která jako jediná v naší republice vyrábí tento materiál. V závěru naší návštěvy jsme jako sponzorský dar obdrželi tučný štos textilní lepenky. Tento materiál se výborně hodí pro výuku v našich ateliérech např. při práci s barvou nebo při výrobě maket. Firmě Papos tímto ještě jednou děkujeme.

Druhý den jsme hned v ranních hodinách nakoupili ve firmě Imerys suchou porcelánovou hmotu a pak jsme v malém městečku Merklín navštívili závod Elektroporcelán Louny, kde se vyrábí hlavně velké elektroizolátory různých typů, ale také např. sklářské pánve a kroužky. Také je zde v provozu největší komorová pec v republice (na výpal keramického zboží ). Prohlídka tohoto závodu byla velice podrobná a po jejím zakončení byl již čas na návrat. Ke škole jsme podle předpokladu dorazili v 19.00 hod.

Celá cesta proběhla podle plánu a obohatila účastníky o mnoho nových poznatků a zkušeností.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace