Návštěva Poslanecké sněmovny PČR

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
06.12.2016 13:22
Poslední úprava:
 
před 8 lety

V pondělí 28. 11. 2016 jsme se studenty 2. P navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Po příjezdu do Prahy jsme se vydali pěšky Královskou cestou směrem k Pražskému hradu. Cestu jsme začali u Prašné brány a Obecního domu, pokračovali jsme Celetnou ulicí okolo domu Matky Boží a krátce jsme se seznámili s historií budov na Staroměstském náměstí, a to v angličtině. Poté jsme prošli Karlův most a Malostranské náměstí, kde v současné době sídlí Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky.

Vešli jsme do paláce Smiřických, zde nás uvítala příjemná paní průvodkyně. Zavedla nás do konferenčního sálu, kde jsme zhlédli dva filmy o parlamentarismu v České republice. Paní průvodkyně nás pak seznámila s historií panovnických rodů, popsala nám všechny paláce patřící Poslanecké sněmovně, ukázala nám, kde se schází kluby politických stran a kde je sídlo předsedy Poslanecké sněmovny.

Naši návštěvu jsme završili na galerii Poslanecké sněmovny diskusí s paní průvodkyní o tom, jak probíhají jednání Poslanecké sněmovny. Exkurzi, která proběhla v prvních mrazivých dnech této zimy, i prohlídku historické Prahy jsme si užili.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace