Žáci ZŠ u nás prověřovali sami sebe

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
09.12.2016 13:57
Poslední úprava:
 
před 7 lety

V rámci přípravy na přijímací řízení pro příští školní rok jsme pro žáky 9. ročníků ZŠ a jejich rodiče uspořádali dne 30. listopadu 2016 informač­ní den.

Akce byla zahájena ve dvě hodiny odpoledne v naší aule, kde zástupci školy probírali s příchozími veškeré otázky spojené s průběhem přijímacího řízení, ať už šlo o náplň zkoušek či oficiální termíny podávání přihlášek i vlastních přijímacích zkoušek, ale také možnosti studia u nás v maturitních oborech neuměleckého charakteru. Zájem ze strany rodičů byl jak o sociální činnost, tak o gymnaziální větve jazykového a pedagogického zaměření.

Od tři hodin pak začaly přijímací zkoušky nanečisto, nejprve z matematiky, poté z českého jazyka. Mezi přítomnými asi 30 žáky byla většina Světeláků, nechyběli ale jednotlivci ze ZŠ vzdálenějších – z Golčova Jeníkova, Humpolce, Jihlavy či dokonce z Hlušic či Dymokur.

Kolem šesté hodiny večerní celá akce skončila a žáci – nyní už s patrnými známkami únavy – se s námi rozloučili. Výsledky svého snažení se dozvědí prostřednictvím e-mailových zpráv.

Znovu si budou moci otestovat sami sebe 2. února 2017, kdy u nás přijímačky nanečisto proběhnou podruhé. Na ně pak navážou bezplatné přípravné kurzy z matematiky a českého jazyka a budou probíhat až do začátku dubna 2017.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace