Naše druhé „Putování do pekla“

Světelští kováři opět předvedli svou šikovnost

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
09.12.2016 14:06
Poslední úprava:
 
před 6 lety

V krásném, ale mrazivém počasí dne 3. 12. 2016 jsme se opět po roce vypravili do malebného údolí řeky Sázavy, kde uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Najdek v areálu Brdíčkova mlýna (Šlakhamru) akci „Putování do pekla aneb za Mikulášem, čerty a kováři na Šlakhamr“. Děti mohly navštívit Mikuláše s andělem, nahlédnout do prostředí pekla, případně se účastnit několika připravených soutěží, z nichž největší úspěch mělo přetahování lana s čerty. Celou akci provázela ukázka prací uměleckých kovářů. S potěšením mohu konstatovat, že naši žáci oboru uměleckoprůmyslové zpracování kovu ve svém volném čase předvedli řemeslnou zručnost a ukázali přítomným dětem, že kováři nejsou jen v pohádkách. Akce byla vydařená a vystoupení našich žáků zaujalo, o čemž svědčí množství lidí, kteří tuto akci navštívili.

Akci navštívilo přes 250 dětí z celkového počtu přibližně 700 návštěvníků. Další fotografie z akce je možno zhlédnout na www.sdhnajdek.cz a www.zonerama.com/paveljuracek7/Album/2449333 . Všem zúčastněným žákům patří poděkování za prezentaci Uměleckoprůmyslové akademie Světlá n. Sáz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace