Vstoupili jsme podruhé do téže řeky

aneb po roce znovu v Drážďanech

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
21.12.2016 17:19
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Již mnoho let patří (díky kolegovi Andreji Slavíčkovi) k tradicím naší školy vyrazit v adventní době do Vídně na výstavu v galerii Albertina a následně na proslulé vánoční trhy. Protože nikdy nemohou být uspokojeni všichni zájemci, nabídla škola loni ještě adventní zájezd do saské metropole Drážďany. I tato akce byla obratem obsazena, proto jsme letos nabídku zopakovali – a to se stejným úspěchem jako loni. Akci jsem připravili vlastními silami – bez CK, dopravu jsme objednali u firmy Zodos Okrouhlice.

Na cestu jsme vyrazili s plným autobusem natěšených studentů v úterý 20. prosince 2016 v sedm hodin ráno. Účastníky jsme vybavili plánkem města a dvěma informačními brožurami, které pro nás připravila kolegyně Alena Ratajová. Cesta ubíhala poklidně, díky novému úseku dálnice jsme rychle minuli Ústí nad Labem a překročili hranici. Tam nás ovšem zdržela dopravní nehoda, kvůli níž byl uzavřen jeden jízdní pruh a doprava byla řízena policií. I přesto jsme po čtyřech hodinách vysedali v cíli.

Byl slunečný den, ale studený vítr nás přiměl přece jen trochu zredukovat plánovanou prohlídku historického centra – zastavili jsme se krátce u hlavních monumentů: protestantského kostela Frauenkirche, poté u barokní katolické katedrály Nejsvětější Trojice, cestou jsme minuli víc jak 100 metrů dlouhý nástěnný obraz z míšeňských kachlíků zobrazující panovníky z rodu Wettinů a nakonec jsme zamířili kolem Semperovy opery do areálu Zwingeru, kde nás čekala prohlídka proslulé drážďanské galerie. Kolegyně Bohdana Bencová vyjednala velmi příjemnou slevu na vstupném, pak jsme vyrazili kochat se výtvarnými skvosty, které sbírky galerie nabízejí. Zpočátku jsme i trochu tápali, protože areál se přestavuje, doplňují se únikové cesty a bezbariérovy vstupy, v důsledku čehož byly pro návštěvníky otevřeny náhradní vstupy.

Po prohlídce galerie se většina účastníků přesunula na některý z celkového počtu 12 adventních trhů vstřebávat předvánoční atmosféru a okukovat, případně i nakupovat drobné dárečky vytvořené rukama šikovných řemeslníků. Omladina vzala útokem i obchodní centra s cílem utratit kapesné nebo pořídit na poslední chvíli dárky pro blízké osoby. Ve stanovenou dobu jsme se všichni setkali pod sochou Martina Luthera a společně jsme se přesunuli setmělými a nádherně ozdobenými uličkami zpět na parkoviště.

Cesta domů proběhla poklidně, a když na chvíli usnula Anička Myšičková, mohli i ostatní chvíli zdřímnout. Po třech hodinách rychlé, ale bezpečné jízdy jsme byli zpět ve Světlé. Vypadá to, že předvánoční výjezdy do Drážďan se stanou také součástí harmonogramu školních akcí.

Foto: Alena Ratajová a Helena Kotěrová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace