Právě probíhá výstava "UŽITEČNÉ PŘEDMĚTY?"

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
28.01.2017 20:46
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Výstavu „UŽITEČNÉ PŘEDMĚTY?“ pořádá Akademie – VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou (viz přiložený plakát). Konkrétně jde o ukázky prací žáků a pedagogů keramických a kovářských oborů. Keramický ateliér prezentuje Bc. Petra Sedlmajerová a její žáci učňovských a uměleckořemeslných oborů a žáci oboru restaurování skla a keramiky z VŠCHT. Kovářský ateliér Vám představí ak. soch. Jan Tomešek a jeho žáci, kteří kromě jiného vystavují práce, kde se kombinuje kov se sklem, jako zvláštní kategorii kovářských výrobků, která je specialitou naší školy.

Od jara roku 2015 jsme začali pořádat v Kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou akce, které se zaměřují na výzkum vypalování keramiky v polní peci. Pro naše polní výpaly jsme zvolili pec milířovitého typu. Na výstavě si návštěvníci mohou kromě běžných keramických výrobků prohlédnout právě výrobky pálené v milířích technologií starou několik tisíc let a dozvědět se něco víc o této starodávné technologii vypalování keramiky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace