Výlet za renesancí

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
16.02.2017 13:03
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Dne 8. 2. 2017 se vypravily třídy I. E a II. V společně se svými třídními učitelkami na divadelní představení Romeo a Julie, které se konalo v jihlavském Horáckém divadle. Obě třídy se nemohly dočkat, jak bude představení vypadat, jelikož se dozvěděly, že toto klasické shakespearovské dílo bude předvedeno v moderním pojetí. Je pravdou, že i pedagogický doprovod byl trošku v obavách, zda jim novodobé pojetí nezkazí požitek z klasického tématu. Místo renesanční atmosféry na nás dýchl současný svět ztvárněný dětským hřištěm s kolotočem, houpačkami a pískovištěm. Tohoto prostředí bezmezně využily jak hlavní postavy (Romeo – Daniel Ondráček, Julie – Vladimíra Vokůrková), tak i další postavy z rodu Monteků i Kapuletů. Na jevišti se za necelé tři hodiny odehrál celý milostný příběh od jeho počátků až po tragický konec. Studentům se divadelní zpracování velmi líbilo, byli nadšeni z moderní scény a současného pohledu na svět a vztahy. Vůbec jim nevadilo, že se v závěrečné scéně Julie neprobodla dýkou, jak je tomu v knižní podobě, ale zastřelila se zbraní ležící na zemi po vzájemném souboji Romea s Paridem.

Divadelním zážitkem ale náš „výlet za kulturou“ neskončil, po přestávce na oběd jsme se odebrali do Muzea Vysočiny na výstavu Renesance. Zde si studenti mohli prohlédnout zajímavé exponáty, dočíst se o životě v 16. století v Jihlavě, o řemeslech a jejich velkém rozkvětu.

Všem zúčastněným se výlet moc líbil a doufáme, že se brzy zase do krajského města vypravíme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace