Budoucí podnikatelé na návštěvě v Senátu

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
14.03.2017 18:34
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Dne 6. 3. 2017 navštívila třída I. P budovu Senátu v Praze. Hned v předsálí nás čekalo komplikované odbavení přes bezpečnostní kontrolu. Jakmile jsme se dostali do vnitřních prostor Senátu, ujala se nás milá průvodkyně, která nás seznámila s historií budovy a jejích reprezentačních prostor. Neopomněla zmínit několik informací o rodu Valdštejnů – původních majitelů budovy Senátu. Také jsme mohli nahlédnout do Valdštejnské zahrady, která byla bohužel ještě v zimní úpravě.

Paní průvodkyně nás obeznámila s činností Senátu, s jeho náplní práce a také nám ukázala místnost, kde se scházejí jednotlivé výbory Senátu. Zde nám poskytla další část komentáře. Studenti mohli v průběhu prohlídky pokládat různé otázky. Nejvíce se zajímali o pronájem reprezentativních prostor, dále také o to, kdo všechno tvoří realizační tým pro senátora. Závěrečnou část výkladu jsme si vyslechli v zasedacím sále, kde probíhají schůze Senátu.

Ještě před ukončením prohlídky jsme si mohli prohlédnout výstavu darů, které obdrželi senátoři na svých cestách. Exkurze se vydařila a studentům se líbila.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace