Keramická tvorba a dekorace – kurz UVČ dokončen

Na podzim roku 2017 nabídnuto již sedmé pokračování lekcí

Agenda:
 
UVČ
Publikováno:
 
02.05.2017 16:32
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Již šestou řadou byl na keramické dílně ukončen kurz pro dospělé v rámci univerzity volného času. Tentokrát byl zaměřen na další techniky v keramické tvorbě, ale především na různé typy dekorování a dekoračních technik.

Jelikož kurz navštěvují především skalní účastnice, tak bylo možné navázat na znalosti, zkušenosti a dovednosti z předešlých kurzů. I nově příchozí si pak velmi rychle osvojili dosavadní techniky a mohli pokračovat s ostatními ve stejném duchu. V oblasti tvorby byla novou technikou především výstavba keramického výrobku z různých keramických hmot. Tímto se může dosáhnout neobvyklých a efektních výtvorů.

V oblasti dekorace si účastníci osvojili způsob kombinace plastické a plošné dekorace na užitkové a umělecké předměty. Dále si vyzkoušeli techniku proškrabávání motivu do suchého keramického střepu a následného zatírání vrypů za pomoci keramických barvítek. Ty se v současné době vyrábí synteticky a jedná se o oxidy kovů. I v těchto technikách se může dosáhnout mimořádného efektu. Další technikou z oblasti plastické dekorace bylo nanášení motivu z polotuhých hmot za pomocí špachtlí a nanášeček.

Samozřejmě je potřeba výrobky dokončit, tak se opět účastníci mohli zdokonalit v glazovacích technikách. I zde byly přidány některé nové techniky především z oblasti míchání glazur.

Všichni dosavadní účastníci projevili opětovný zájem o pokračování keramického kurzu, což svědčí o velké oblibě tohoto oboru. Již nyní ale projevili zájem noví účastníci. Proto tedy bude na podzim roku 2017 nabídnuto již sedmé pokračování lekcí.

Na závěr byly rozdány všem certifikáty školy o absolvování kurzu keramické tvorby a dekorace.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace