Realizace vítězných motýlů

Krajský úřad si vybral vítěze soutěže, která vedla ke zvelebení šedých prostor podzemních garáží. Zaměstnancům budou zpříjemňovat cestu do práce motýli.

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
25.05.2017 12:18
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Minulý týden studenti třetího ročníku oboru Bytový architekt ze Světlé nad Sázavou pod vedením MgA. Andrey Vokřálové dokončili výmalbu podzemní chodby na Krajském úřadě v Jihlavě. Kraj oslovil své střední školy a požádal je o názor a návrhy mladých lidí, jak zajímavě pojmout podzemní prostory administrativní budovy. Do soutěže jsme poslali hned několik návrhů. Favoritem Kraje se nakonec stali motýli; tedy kombinace malovaných motýlů a zvětšenin celých motýlů i jejich detailů. Tmavá a nevlídná chodba sama vybízela ke světlým a jasným barvám. Proto jsme na malované motýly zvolili bílou barvu doplněnou neonovým sprejem, kterými jsme doplnili fotografie našeho pedagoga Mgr. Leoše Poříze. Motýli a jejich detaily jsou vytištěné přímo na velké forexové desky. Na vlastní realizaci zvelebení prostor se pak podílelo několik skupin studentů. Bylo potřeba stěny rozměřit a umístit na ně velkoformátové fotografie, připravit si pomůcky pro domalování ostatních motýlů v podobě šablon, nesměly chybět štětce, spreje a barvy. Práce nás těšila a doufáme, že díky našim motýlům budou mít zaměstnanci Krajského úřadu příjemnější cestu do práce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace