Dobříkovský cvoček 2017

Vezeme domů jedno vítězství a jednu zvláštní cenu poroty

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
28.05.2017 10:19
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Po dlouhém váhání a zvažování jsme se rozhodli vystavit naše kováře nové zkušenosti a zúčastnit se soutěže Dobříkovský cvoček, který se koná v rámci Hamernického dne na vodním hamru Dobřív.

V sobotu 20. 5. 2017 jsme po několikahodinové cestě přijeli do prostoru národní kulturní památky, kde v 9 hodin začala soutěž zhotovení petlice klasickou kovářskou technikou. Po čtyřech hodinách jsme začali tvrdě poznávat soutěžní náročnost. Nedostatek času a následná nervozita vedly k hektickému dokončování výrobků. Bylo to pro nás sbírání zkušeností, pro které jsme přijeli. Po odevzdání byla bohužel petlice zařazena do skupiny výrobků, které se odchýlily od zadání. Nálada na bodu mrazu.

Po občerstvení nastupujeme do další soutěže kování hřebíků na čas. Jeden z našich žáků nastupuje jako první a ukazuje, že jsme dobře připraveni, a je odměněn potleskem. Ještě lépe se daří druhému. Jsme spokojeni, ale konkurence je silná a soutěž teprve začala. Hodnocení hamernického dne začalo vyhlašováním pořadí soutěže kování hřebíků na čas. Už první slova porotců o vyrovnanosti a kvalitě soutěžících potěšil. To, že těsně čtvrtý byl náš Tomáš Nosek, bylo parádní a další náš kovář Václav Trpišovský danou kategorii vyhrál. Následovalo vyhodnocení soutěže kování petlice, což bylo pro porotu ještě složitější. Tady jsme vzhledem k výše popsaným skutečnostem žádné ocenění neočekávali. O to větším překvapením bylo, když porota rozhodla o udělení zvláštní ceny pro petlici, která sice neodpovídala zadání, ale splňovala funkčnost a kvalitu výroby. Celá naše skupina byla velmi překvapená, když zaznělo: škola ze Světlé nad Sázavou – Václav Trpišovský a Tomáš Nosek -ocenění výrobků za kreativitu.

Našim kovářům – jak Václavovi, tak Tomášovi – děkuji za reprezentaci školy. Dále děkuji dalšímu našemu žákovi Tomáši Dřímalovi, který již tuto soutěž znal a podal nám všechny informace, podílel se na přípravě a naučil kluky kovat řebíky rychle i kvalitně. V sobotu byl s námi v Dobřívě a vlastně stál v pozadí naší soutěžní účasti.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace