Socha sokola pro Sokolovnu Humpolec

Práce našich žáků bude zdobit další objekt

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
02.07.2017 14:14
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Letos studentky třídy III. SV Ateliéru restaurování dostaly nabídku vytvořit návrh sochy sokola pro Sokolovnu ve městě Humpolec. Fasádu původně zdobilo pět sokolů sochaře Jaroslava Brůhy, ti ale byli zničeni ve druhé světové válce.

Naše studentky se ujaly nelehkého úkolu s velkým nadšením a již v květnu jsme mohly vzniklé návrhy předložit komisi. Z nich byl vybrán sokol vytvořený Zuzanou Korábkovou. Po studiu prací sochaře Brůhy, konkrétně kresebných studií jeho návrhů na sokola, a po seznámení se s dalšími pracemi odpovídajícího období Zuzana vytvořila sochu lehce připomínajicí umělecké období ART DECO.

Do konce října tohoto roku bude usazeno pět sokolů na původním místě na fasádě Sokolovny. Naše škola je vděčná za tuto veřejnou zakázku, která dává našim studentům možnost předvést své kvality, a těší se na další oboustranně prospěšnou spolupráci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace