Adaptační kurz třídy I. G

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
14.09.2017 10:19
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Ve dnech 4. a 5. září 2017 proběhl v areálu kamenosochařského učiliště v Lipnici nad Sázavou adaptační kurz 1. ročníku gymnázia. Celkem 13 studentů dostalo příležitost blíže se poznat a stmelit třídní kolektiv. A jak to všechno proběhlo?

V pondělí jsme vyrazili pěšky po trase Světlá – Závidkovice – Lipnice nad Sázavou. Slunečné počasí přálo pěšímu pochodu a do kopce jsme se příjemně zapotili. V areálu už na nás čekal oběd, po kterém následovala seznamovací aktivita, sada her a soutěží, kde si studenti rozdělení do týmů vyzkoušeli obratnost, koordinaci, smysl pro strategii i spolupráci. V odpoledním jazykovém bloku angličtiny si studenti otestovali své jazykové schopnosti a znalosti o anglicky mluvících zemích. Po krátkém, ale nezbytném odpočinku jsme pak vyrazili na procházku ke hradu a zpět. Podvečerní táborák s opékáním buřtíků završily společenské hry a zpěv v jídelně osvícené svíčkami.

Druhý den po snídani jsme se vydali k lipnickým lomům, kde jsme si prohlédli sochařská díla Národního památníku odposlechu. Po obědě už zbývalo jen seběhnout z kopce do Světlé n. S.

A co si z adaptačního kurzu studenti odnesli? Vyjma pár puchýřů hlavně spoustu zážitků a pocit, že tenhle třídní kolektiv bude fajn…

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace