Výtvarný plenér – Bulharsko 2017

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
23.09.2017 14:46
Poslední úprava:
 
před 6 lety

Letět do Bulharska? To je prostě super. Když jsme se to dozvěděli, byli jsme radostí bez sebe.

Odlétali jsme v sobotu 9. 9. 2017 za doprovodu pánů učitelů Milana Krajíčka a Marka Škubala.

Někteří z náš byli z letu trochu nervózní, jelikož letěli poprvé. Let byl ale příjemný a vidět zemi z ptačí perspektivy bylo prostě úžasné. Po příletu do Burgasu nás taxi odvezlo přímo do starého města v Sozopolu. Tam jsme se ubytovali v útulném domečku kousek od moře. Jelikož jsme měli zbytek soboty volný, šli jsme společně na procházku městem.

V neděli dopoledne jsme se vydali svou cestou po starém městě, kde si každý našel „své“ zákoutí a začal tvořit. Pracovali jsme celý den s přestávkou na společný oběd a odpolední siestou. Den jsme zakončili společnou večeří a samostatným večerním programem. Až do čtvrtečního dopoledne probíhal týden zhruba stejně.

Ve čtvrtek dopoledne jsme naše díla instalovali v místní galerii, kde navečer proběhla vernisáž našich děl a prací bulharských studentů z New Bulgarian University v Sofii, která tvořili v červnu letošního roku u nás ve Světlé.

Pátek byl den, kdy většina z nás ještě nakupovala dárky pro naše blízké a užívala poslední den na pláži. V pozdních večerních hodinách jsme se jíž začali psychicky připravovat na návrat do školních lavic a na studené počasí.

Za ten týden jsme získali i mnoho zážitků. Viděli jsme delfíny, plavali mezi medúzami a poznali místní kulturu, lidi a kuchyni. V sobotu brzy ráno jsme už opouštěli krásné místo a mířili na letiště. Při odletu jsme mávali moři a pomalu mířili do studeného počasí Česka.

Děkujeme všem, kteří nám umožnili si užít týden u moře, načerpat nové zkušenosti do dalších let, zdokonalovat se a jít si za svými cíli.

Autoři: Kristýna Jelínková, Marek Fiala, David Kašík, studenti III. ročníku

Foto: MgA. Marek Škubal

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace