Přednáška o naší škole, tentokrát v Japonsku

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
23.09.2017 14:47
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Začátkem měsíce září roku 2017 proběhla přednáška o naší škole na Toyama City Institut of Glass Art (TIGA). Tato jedna z neprestižnějších sklářských škol se nachází v centrální části Japonska, hodinu cesty letadlem z Tokia.

Během své soukromé cesty ji navštívil Milan Krajíček – zástupce ředitele a hlavní výtvarník školy na pozvání Václava Řezáče, který zde působí jako profesor od roku 2016.

Oficiální část návštěvy začala setkáním s ředitelem školy Shigerim Hosokawou a s hlavním výtvarníkem Jinem Hongem. Stalo se tradicí, že část ze zde vyučujících profesorů pochází z jiných koutů světa (Austrálie USA aj). Tím přinášejí japonským studentům různé pohledy na tvorbu i technologii výroby skla a seznamují je i se specifickými kulturními zvyklostmi své rodné země.

V tomto směru zanechávají hlubokou stopu hlavně čeští sklářští výtvarníci, kteří působí v TIGA nepřetržitě od 90. let minulého století (Vladimír Klein, František Janák, Pavel Mrkus, Lada Semecká a další).

Přednáška byla zaměřena na základní informace o struktuře světelské školy a mezinárodních výstavách Bienále, které naše škola organizuje. Zároveň byly představeny všechny výtvarné obory včetně obrazové dokumentace děl českých studentů a pedagogů. Během návštěvy se mluvilo o možnosti spolupráce obou škol.

Více informací o TIGA na: http://toyamaglass.ac.jp


MgA. Milan Krajíček

Zástupce ředitele, hlavní výtvarník

Koordinátor bakalářského programu Konzervování-restaurování skla a keramiky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace