VÍTĚZSTVÍ LIPNICKÝCH KAMENÍKŮ A KAMENOSOCHAŘŮ

Konalo se finále o titul nejlepších učňovských řemeslníků roku

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
03.10.2017 13:10
Poslední úprava:
 
před 7 lety

V rámci veletrhu FOR ARCH Praha, který probíhal 19. – 22. září 2017, se konalo celorepublikové finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Všichni zúčastnění museli zvládnout pod dohledem zástupců partnerských organizací odborná zadání z teorie i praxe.

Nejlepším kameníkem a kamenosochařem se pod vedením učitele Martina Šimka stal Lukáš Středa, student naší školy. Na druhém místě se umístila jeho spolužačka Lucie Petříčková. Hořické studentky Kristýna Cvejnová a Kristýna Bittnerová obsadily třetí a čtvrté místo.

Soutěžící dostali dvě zadání. Jejich úkolem bylo zhotovit kamennou okenní římsu a vytesat sochu ježka. Lipničtí studenti zvolili pro první úkol lipnickou žulu, ježka pak vyhotovili z pískovce. „Z úspěchu máme radost! Tahle profese je náročná, ale krásná. Kus kamene se vám mění pod rukama, jen potřebujete vědět, jak na to. Těší nás, že jsme letos zvítězili,“ libují si Lucie a Lukáš.

Foto: archiv školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace