Tradiční putování po Královské cestě končí

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
23.10.2017 16:06
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Letos naposledy si někteří žáci čtvrtých ročníků výtvarných oborů prošli společně trasu, po které se ubíraly zejména korunovační a někdy i pohřební průvody českých králů. Na závěr ještě strávili devadesát minut v Národní galerii, kde pro ně byla připravena odborná přednáška.

Poprvé po Královské cestě putovali v posledním ročníku studia absolventi světelského gymnázia, kteří mají v tomto roce setkání po dvaceti letech od své maturity.

Nové organizační opatření školy už bohužel neumožní budoucím maturantům jednodenní a vícedenní exkurze v závěru jejich studia. Žáci nižších ročníků ale mohou na tuto hezkou tradici navázat…

3. října 2017 za deštivého počasí žáci IV. SV, IV. V a III. V poznávali, popisovali a obdivovali mnoho historických památek na tzv. Královské cestě od Prašné brány až po Pražský hrad. Získané znalosti jistě uplatní nejen během své maturitní zkoušky z dějin výtvarné kultury.

Ve Šternberském paláci na Pražském hradě si poté velice zajímavě povídala se žáky lektorka Národní galerie Mgr. Jitka Handlová o nejvýznamnějších dílech, která jsou zde trvale vystavena. Mnozí litovali, že její velice přínosná a fundovaná přednáška netrvala déle.

Foto: Lenka Samcová, III. SV

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace