Exkurze do Moravské galerie v Brně

Studenti oborů bytový architekt a průmyslový design na výstavách

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
24.10.2017 23:20
Poslední úprava:
 
před 6 lety

Dne 4. 10. 2017 jsme společně se studenty průmyslového designu v doprovodu pedagogů (pí Slavíčkové, pí Klimošové) navštívili některé expozice Moravské galerie v Brně. Nejdříve jsme zavítali do Místodržitelského paláce, kde jsme zhlédli dvě výstavy. Dole v přízemí to byla výstava semestrálních prací studentů oboru Design nábytku na Mendelově univerzitě v Brně. V expozici byl vystaven především sedací nábytek, např: barové židle, křesla a židle, ale také postery s návrhy interiérů. Exponáty si studenti sami jak navrhovali, tak i realizovali, a to na vlastní náklady.

V horním patře jsme viděli výstavu Nový (z)boží, Národní cena za studentský design 2017, respektive produkty finalistů soutěže. Této soutěže se účastnili i studenti naší školy.

Potom jsme přešli do Pražákova paláce, kde probíhá výstava Ceny Jindřicha Chalupeckého, kde pětice finalistů, jimiž byli R. Drdová, D. Gajárský, M. Kohout, R. Loskot a V. Valocká, prezentovala svoje práce. Měli jsme možnost rozhodnout o jejich umístění v soutěži. Společně jsme si prohlédli projekty každého z pěti finalistů a samostatně jsme mohli zhodnotit, který z nich se nám nejvíce líbil.

Také jsme využili volného vstupu do dalších pater galerie, kde jsme si mohli prohlédnout malířské sbírky z 20. století.

Text: Studentky oboru bytový architekt

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace