Ekologická olympiáda 2017

Třídenní krajské kolo soutěže viděné očima soutěžících

Agenda:
 
Gymnázium
Publikováno:
 
18.11.2017 14:48
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Již po třiadvacáté (8. – 10. listopadu 2017) se letos konala ekologická olympiáda. A já měla to štěstí se jí i v roce 2017 zúčastnit (už podruhé).

Loňský rok jsem se dostala k ekologické olympiádě jako náhradník na poslední chvíli, letos jsem se víceméně sama rozhodla, že si seženu tým a zúčastním se znovu (tým jsem nakonec sehnala, a to v podobě Ondry Kulhánka a Tomáše Krále, mých dvou spolužáků z II.G). Ani jednou jsme sice nebyli první, ale mohu s klidným srdcem prohlásit, že se nejednalo o zbytečné „výlety“.

Jak vám ale soutěž přiblížit, když naše zážitky jsou poměrně těžko popsatelné? Abyste pochopili, nedokážu Vám například tlumočit, jaký byl náš výraz, když jsme zjistili, že máme podle „ochutnávky“ čajů určit strom či keř, z jakého tyto čaje jsou. Nebo jak jsme se cítili, když jsme se celí rozmáchaní a promrzlí konečně dostali do vytápěné budovy, po zdárném splnění terénního úkolu – polodenní „Stezky". Ale aby to nevyznělo příliš pochmurně, byly tam i úžasné úkoly a zážitky, úžasní lidé a chvílemi i patřičná zábava! Vlastně bych ale řekla, že zábava byla skoro pořád, když se vám sejde dobrá parta lidí, tak to asi ani jinak nejde. A samozřejmě, jak už to tak na takovýchto akcích bývá, stejně tak nepřetržitý byl i proud nových – a zajímavých – informací, kterými jsme byli zahrnováni.

Vzhledem k tomu, že jsem s tím, abychom i letos vyrazili na EO, přišla z větší části já sama, nemusel by můj popis být až tak úplně objektivní, proto raději předám slovo Ondřeji Kulhánkovi a Tomáši Královi (neboli zbytku našeho týmu), aby vám napsali, jak to viděli oni svýma očima.

„Pobyt na EO na Chaloupkách byl velmi přínosný. Člověk si rozšířil své znalosti a obzory zase o trochu více. Tentokrát byly tématem stromy mimo les. Dozvěděli jsme se, jak stromy fungují, jak je chránit, co je pro ně důležité a jak jsou nezbytné v přírodě. Nejvíce se mi líbila „Stezka“, která byla posázena samými záludnými úkoly.“

Ondřej Kulhánek, II. G, Akademie – VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou

„Ekologická olympiáda byla hodně přínosná a zajímavá. Každý z nás si tam musel uvědomit, že příroda je nezbytnou součástí našich životů. Co se týče úkolů, byli jsme opravdu překvapeni – některé byly záludné, jiné až depresivní, ale i přes to jsme si s nimi dokázali poradit. Sice jsme neskončili úplně nejlépe, ale i tak si z olympiády vezeme dobrý pocit a nové kamarády.“

Tomáš Král, II. G, Akademie – VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou

Tak snad tohle krátké vyprávění o krajském kole EO, kterého jsme se účastnili, naláká některé z našich spolužáků, aby se k nám přidali a konečně jsme mohli společně ukořistít to první místo :-)

Text: Růžena Velíšková, II. G, Akademie – VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace