Putování na Šlakhamr „3“

V Hamrech nad Sázavou předváděli svou šikovnost naši kováři

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
12.12.2017 15:05
Poslední úprava:
 
před 7 lety

Sbor dobrovolných hasičů z Najdeku a velká řádka dobrovolníků včetně dětí uspořádali v sobotu 2. prosince 2017 třetí ročník Putování do pekla. A této akce se již tradičně zúčastnili i naši žáci oborů kovo, kteří národní kulturní památku rozpohybovali a předvedli něco ze svého umu.

Cestu na tuto technickou památku si opět našly stovky návštěvníků. Příchozí si v areálu mlýna občas připadali skutečně jako v pekle – čerty se to tam jen hemžilo. Ve speciální pekelné místnosti pak odvážnější děti plnily drobné úkoly, a pokud byly úspěšné, za slib, že nebudou zlobit, obdržely drobný dárek. Od anděla s Mikulášem pak dostaly za písničku či básničku ještě balíček. Pekelníci návštěvníkům nabídli i mnohá další vystoupení. Nechybělo třeba přetahování lanem s dětmi nebo společné „čertovské“ tancování. Na ohni si bylo možné opéct klobásku a k dispozici bylo i další občerstvení. Díky skvělé atmosféře a organizaci nebylo divu, že z tohoto pekelného doupěte snad nikdo nespěchal domů.

Všem zúčastněným žákům patří poděkování za prezentaci Uměleckoprůmyslové akademie Světlá n. Sáz.

Odkazy:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace