Exkurze do České národní banky

Výstava „Lidé a peníze“ v Expozici ČNB

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
02.01.2018 19:34
Poslední úprava:
 
před 6 lety

Dne 12. 12. 2017 se třída III.E zúčastnila exkurze do České národní banky v Praze, kde měli žáci možnost zhlédnout interiéry ČNB.

Celodenní akci jsme po příjezdu začali procházkou po Královské cestě a nasáli jsme vánoční atmosféru na Staroměstském náměstí plném stánků i návštěvníků města. Teprve potom jsem se přesunuli k ČNB. Program v ní byl zaměřen hlavně na fungování finančního trhu. Žáci zhlédli dva filmy zaměřené na vznik a historii České národní banky a historii finančnictví. Pak jsme si prohlédli výstavu o historii platidel, o současné ochraně bankovek. Následně jsme se seznámili s historií ČNB od roku 1918, s regulací bankovního systému, funkcí státních rezerv a devizových rezerv. Poté jsme se ještě podívali na krátký film o měnové a devizové činnosti státu.

Nakonec se všichni studenti s chutí zúčastnili soutěže, kde mohli předvést znalosti získané v ČNB. Výhrou byla publikace o ČNB a skartované peníze. Prohlídka byla zakončena diskuzí a možností potěžkat si zlatou cihlu, která je součástí zlatých rezerv. Studenti tak mohli porovnat své teoretické znalosti získané v předmětu Právo s praxí.

S nadcházejícím večerem jsme se opět vrátili do Světlé nad Sázavou. Exkurze se nám vydařila a studentům se líbila.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace