Cesta za Karlem Havlíčkem Borovským

Vzdělávací exkurze třídy II. SV

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
16.01.2018 21:41
Poslední úprava:
 
před 6 lety

Dne 13. 12. 2017 třída II. SV vycestovala do nedalekého Havlíčkova Brodu. Hlavním cílem cesty bylo prohloubení znalostí o díle a životě Karla Havlíčka Borovského. Protože řada žáků této třídy v Havlíčkově Brodě ještě nebyla, tak si po příjezdu nejdříve prošli město a jeho zajímavá zákoutí spojená s celou řadou pověstí.

V Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě čekal na studenty historik a odborník zabývající se životní poutí K. H. Borovského, který o něm žákům podal zasvěcený výklad. Zajímavá byla i výstava, která dokumentovala život i vánoční zvyky prostých venkovských lidí.

Potom se žáci přesunuli do Galerie Havlíčkův Brod. Přestože pracovníci galerie byli velmi zaměstnáni přípravou výstavy dokumentující barokní malbu v Nizozemí, žáky zde mile přivítali a poskytli jim zasvěcený odborný výklad související s vystavovanými díly. Na závěr vzdělávací exkurze se unavení studenti krátce občerstvili v nedaleké kavárně a zamířili zpět do Světlé nad Sázavou.

Foto: Sofie Antonewich

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace