Lyžařský výcvikový kurz 2018

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
06.02.2018 10:39
Poslední úprava:
 
před 6 lety

V termínu 6. 1. – 13. 1. 2018 proběhl lyžařský výcvikový kurz určený pro všechny první ročníky Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou. Již sedm let volíme stejnou, ale velice osvědčenou destinaci, a to Janské Lázně – penzion Protěž. Kurzu se zúčastnilo celkem 36 studentů prvních ročníků, na které čekal náročný program. Studenti pod vedením instruktorů pravidelně absolvovali třífázový výcvik na svahu. Ski areál Černá hora patří mezi největší střediska v ČR a studenti tam vždy našli nové možnosti zdokonalování techniky lyžování či snowboardingu.

Čtvrtý den odpoledne vyměnili studenti lyže a snowboardy za běžky a sáně a otestovali běžkařskou krkonošskou magistrálu a vyhlášenou sáňkařskou dráhu. Večerní program vyplňovaly zpočátku přednášky (Bezpečnost na svahu, Výzbroj a výstroj, Mazání lyží), poté přišly na řadu zábavnější soutěže a nakonec i diskotéka. Celý kurz se obešel bez jakéhokoliv většího zranění a věříme, že si studenti kurz užili a budou na něj rádi vzpomínat.

Instruktoři:

  • Mgr. Leoš Poříz
  • Bc. Jakub Kořínek
  • Nicolas Vrána
  • Mgr. Jan Krajíček, vedoucí kurzu

A jak celou akci komentovala jedna z účastnic?

Náš lyžařský výcvik začal v sobotu 6. 1. 2018 odjezdem ze Světlé autobusem a následovala několik hodin dlouhá cesta do Janských Lázní. Po příjezdu jsme se ubytovali v penzionu Protěž a zbytek dne jsme strávili poznáváním okolí Černé hory. V neděli nám začal lyžařský výcvik, jak má být. Hned ráno na svah. Byli jsme rozděleni na lyžaře a snowboardisty a měli své instruktory. Po ranní výuce na svahu byl oběd a znovu obléct a jít lyžovat. Když skončilo odpolední lyžování, byla zasloužená pauza až do večeře, během které měl každý volný program. Odpočinutí a plní energie jsme vyrazili na večerní lyžování. Ještě před večerkou byl večerní program, kde naši vedoucí shrnuli celý den a přednesli plány na další. Dva večery byly obohaceny o soutěže a ty dva poslední o diskotéku. Rychle nám to uteklo a nikomu se nechtělo odjet, protože jsme si to tam naplno užívali. Po týdnu tu byla znovu sobota a čas odjezdu. Sbalit se, nasnídat, naložit kufry ,lyže a snowboary a pak už jen cesta domů.

Veronika Kokešová, studentka I. G

Foto: účastníci kurzu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace