Žijeme anděly

Hlasováním široké veřejnosti byl vybrán návrh sochy do zámeckém parku

Agenda:
 
Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
26.03.2018 13:58
Poslední úprava:
 
před 6 lety

V termínu od 12. do 23. února 2018 probíhala ve vestibulu MÚ ve Světlé nad Sázavou výstava modelů andělů vytvořených našimi žáky oboru kovo. Tato výstava byla spojená s anketou, jejímž cílem bylo vybrat anděla, který by měl být umístěn v životní velikosti v zámeckém parku u Andělského mostu.

Hlasováním široké veřejnosti se na prvním místě umístily návrhy označené čísly 3 a 6 se stejným počtem hlasů. Proto jsme se sešli a doporučili radě města vybrat anděla pod číslem 3, a to na základě rozumnější možnosti výroby a také proto, že autor návrhu bude na naší škole ještě rok studovat, a tak bude možnost realizovat svůj návrh (autoři anděla pod číslem 6 se v současné chvíli připravují na závěrečné učňovské zkoušky). Dne 12. 3. 2018 byl vyhlášen vítězným návrhem anděl s číslem 3 a v současné době připravujeme cenovou nabídku a termín možnost realizace. Na dalších místech se umístily návrhy: se 78 hlasy č. 5, se 73 hlasy č.1, se 48hlasy č.2 a se 45 hlasy č.4.

Kromě ANDĚLA č.3, situovaného vedle Andělského mostu bude nedaleko umístěna ještě lavička s andělem a s lampou podle kresleného návrhu u anděla č.1

Všem zúčastněným a aktivním žákům patří za odvedenou práci velké poděkování jak od vedení UA, tak od vedení města Světlá nad Sázavou. Je vidět, že všechny návrhy zaujaly a práce se vydařila.

Ohlasy médií: HAVLÍČKOBRODSKÝ DENÍK – Světelský park ozdobí sochy andělů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace