Čistá Vysočina 2018

Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem krajské úklidové akce

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
15.05.2018 08:34
Poslední úprava:
 
před 6 lety

Duben 2018 byl již podesáté termínem krajské dobrovolnické úklidové akce Čistá Vysočina a naše škola ani tentokrát nechyběla. Již poosmé se mnohé třídní kolektivy spolu s „dospěláckým“ doprovodem vydaly do terénu a odklízely následky nezodpovědného chování svých spoluobčanů.

Rezervace úseků proběhla na krajském ústředí již během února, oficiálním termínem sběru byly dny mezi 9. a 20. dubnem. Termíny zapojení jednotlivých skupin se odvíjely od školních povinností, předpokládaného počasí a v jednom případě sběr urychlila i očekávaná uzávěra pozemní komunikace.

První skupina tak vyrazila na svůj úsek již ve středu 4. dubna. Celkem se do sběrové štafety v následujících dvou dubnových týdnech zapojilo rekordních 10 třídních kolektivů spolu s 13 pedagogickými i nepedagogickými pracovníky. Nepořádek podél silnic v okolí Světlé nad Sázavou tak uklízelo celkem 126 dobrovolníků z naší školy. Díky jejich zápalu se podařilo od nánosu plastů, kovu, papíru a dalšího odpadu vyčistit celkem 21 km silnic – což znamená 42 km příkopů a díky aktivitě II.P prokouklo i okolí vlakové zastávky Světlá – město. Všem zúčastěným tak patří velký dík za poctivě odvedenou práci.

Zásluhou našich žáků vstoupila příroda do nové vegetační sezóny čistější a krásnější. Kéž by taková vydržela i do příštího jara.

Čistá Vysočina pod taktovkou naší školy – mapa sbíraných úseků v roce 2018

Čistá Vysočina pod taktovkou naší školy – mapa sbíraných úseků v roce 2018


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace