Dvakrát 1. místo v soutěži uměleckých škol Kraje Vysočina

získala Uměleckoprůmyslová akademie ve Světlé nad Sázavou

Agenda:
 
Výtvarné
Publikováno:
 
01.06.2018 20:04
Poslední úprava:
 
před 6 lety

V dubnu tohoto roku proběhla v Kraji Vysočina soutěž vyhlášená Evropským regionem Dunaj-Vltava, jejímž předmětem bylo navrhnout umělecké dílo, které bude předáno jako ocenění v rámci soutěže Vesnice Evropského regionu Dunaj-Vltava. Soutěže se za naši školu účastnilo celkem 7 studentek z oboru Design interiéru – bytový architekt a Výtvarné zpracování skla pod vedením MgA. Anny Musilové a MgA. Aleše Jírovce.

Vítězné návrhy Křídla Adély Čapkové a Triangl Žanety Vrábelové vznikly pod vedením MgA. Anny Musilové. Obě autorky vítězných děl obdržely šek v hodnotě 2000 Euro na rozvoj jazykových nebo odborných znalostí ve vybraném regionu a zároveň postoupily se svými návrhy do přeshraničního kola, kde budou spolu s návrhy od dalších šesti partnerů posuzovány mezinárodní porotou.

„Ve výsledku uspěly hned dvě práce z Vysočiny, porota ocenila originalitu a nápad. Šance na úspěch Vysočiny se tak násobí,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.


MgA. Milan Krajíček

Zástupce ředitele, hlavní výtvarník

Koordinátor bakalářského programu Konzervování-restaurování skla a keramiky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace