Třída II. SV na cestě za pražskými památkami

Cílem bylo ověřit si znalosti získané při hodinách DVK v praxi.

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
18.06.2018 12:44
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Dne 31. 5. 2018 třída 2. SV uskutečnila dlouho slibovanou exkurzi po památkách pražských, zejména po těch na Pražském hradě.
Celá procházka začala u renesanční stavby Belveder, pokračovala k Míčovně, poté byly zakoupeny vstupenky na předem domluvený okruh, jenž zahrnoval všechny pro turisty dostupné památky v této lokalitě. Studenti se seznámili s gotikou v katedrále sv. Víta, románským slohem v bazilice sv. Jiří, s renesancí v prostorách Vladislavského sálu i s historií Hradu v expozici s názvem Příběh Pražského hradu.
Poté ještě následoval Rožmberský palác a za odměnu si všichni prošli Zlatou uličku. A protože by jim do výčtu stěžejních slohů chybělo baroko, exkurzi studenti zakončili v prostorách chrámu sv. Mikuláše. Zde i přes značnou únavu všichni ožili při pohledu do rozlehlé kupole. Částečně si ještě stihli projít Královskou cestu, ale protože se blížil čas odjezdu, bylo nutné se přesunout přes Karlův most a pokračovat k cestě na nádraží. Cestou se spřádaly plány na další exkurze a výstavy, na které se studenti již nyní těší.

Foto: školní archiv

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace