Vodácký kurz – Vltava 2018

Náš tradiční úsek z Vyššího Brodu do Boršova.

Agendy:
 
Informační portál , Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
28.06.2018 08:22
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Ve dnech od 11. 6. do 14. 6. 2018 se žáci druhých ročníků zúčastnili vodáckého kurzu. Jako každý rok jsme sjížděli řeku Vltavu v úseku Vyšší Brod – Rožmberk – Český Krumlov – Boršov nad Vltavou. V pondělí jsme dojeli autobusem do Vyššího Brodu, kde jsme se od instruktora dozvěděli základní pravidla kanoistiky. Poté jsme se nalodili a po osvojení základních pravidel řízení lodí jsme mohli vyrazit zdolávat kilometry na vodě.

Hned náš první přejezd jezem byl vydařený, i přestože se někteří z nás ,,cvakli“ a okusili teplotu řeky Vltavy. Počasí nám první den přálo a zakotvili jsme navečer v krásném kempu Rožmberk. Druhý den jsme za již ne moc příznivého počasí vyrazili směr Český Krumlov a cestou jsme museli zdolávat celkem 7 jezů. Po náročné plavbě jsme se večer utábořili v kempu U Trojice v Českém Krumlově. Celou noc nám bohužel pršelo a podmínky byly čím dál náročnější. Poslední den vzhledem k nepříznivému počasí zkrátil vedoucí kurzu pan Krajíček trasu pouze do Zlaté Koruny, odkud jsme ve čtvrtek ráno odjeli autobusem zpět do Světlé nad Sázavou. Vodácký kurz se velmi vydařil a všichni jsme si z něj odnesli hodně skvělých zážitků.

Autorka textu: Soňa Kodetová, studentka II. V

Foto: Mgr. Leoš Poříz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace