Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na vlastní oči

Žáci III. E na exkurzi v Praze

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
12.11.2018 13:38
Poslední úprava:
 
před 6 lety

V pondělí 15. října 2018 vyrazili žáci III. E do Prahy. Prvním cílem bylo navštívit prostory Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, druhým pak prohlédnout si zajímavou Neviditelnou výstavu.

Opět jsme měli štěstí a Praha nás přivítala krásným slunečním počasím. Vydali jsme se procházkou kolem Jeruzalémské synagogy na náměstí Republiky, odtud Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí a dále Karlovou ulicí přes Karlův most na Malostranské náměstí, kde se v budovách Thunovského paláce, paláce Smiřických a Šternberského paláce nachází sídlo Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Studenti nejprve zhlédli dokument o vývoji českého parlamentarismu v Informační kanceláři Poslanecké sněmovny parlamentu ČR. Poté nás paní průvodkyně převedla do samotných prostor poslanecké sněmovny. V kuloáru před jednacím sálem jsme si prostudovali informační tabule o vývoji parlemantarismu v naší zemi, složení jednotlivých vlád a zasedací pořádek současné poslanecké sněmovny. Dále jsme si prohlédli Sál státních aktů a barokní schodiště vedoucí do pracovny předsedy PS, které je vyzdobeno fotografiemi všech bývalých předsedů a předsedkyň a portrétem našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jednací sál jsme si prohlédli z galerie hostů, kde nám paní průvodkyně popsala práci poslanců a proces schvalování zákonů.

Po prohlídce jsme se přesunuli na Karlovo náměstí na Neviditelnou výstavu. Spíše než o klasickou výstavu jde o interaktivní prohlídku, která má přiblížit svět nevidomých. Prohlídkou nás provázel nevidomý průvodce. V absolutní tmě jsme prošli bytem, lesem a pohybovali jsme se po ulici, v baru jsem se mohli občerstvit. Pro žáky to byl velmi silný zážitek, který jim jistě pomůže i ve studiu oboru sociální činnosti. Dále jsme si prohlédli tyflopomůcky používané osobami s poruchami zraku v běžném životě i ve škole a studenti s klapkami na očích si mohli zahrát společenské hry.

Domů jsme se vrátili unaveni, ale plni nových zážitků.

Foto: archiv školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace