Na generální zkoušce hry Dokonalá svatba

Naši žáci vyrazili za kulturou do Prahy

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
26.11.2018 08:22
Poslední úprava:
 
před 6 lety

V úterý 20. 11. 2018 se žákyně a žáci 3. ročníku oboru sociální činnost vydali se svými učitelkami Janou Lacinovou a Miroslavou Pavlíkovou do Prahy za kulturou. Tentokrát jsme se rozhodli navštívit generální zkoušku divadelní hry Dokonalá svatba, kterou pro své diváky připravilo Divadlo pod Palmovkou.

Autorem této konverzační komedie je současný anglický dramatik Robin Hawdon. Režie představení se ujal Lumír Olšovský, v hlavních rolích jsme mohli vidět Ondřeje Volejníka, Zbigniewa Kalinu, Malvínu Pachlovou, Janu Trojanovou a Lilian Fischerovou. Celé představení se odehrává na jedné scéně – ve dvou sousedních pokojích propojených dveřmi, které si pronajali na den před svatbou i den svatební Bill a Rachel. Chtěli, aby jejich svatba byla dokonalá. Jenže Bill se v předvečer svatby v hotelu opil a ráno se probudil v svatebním apartmá vedle krásné mladé dívky, která rozhodně nebyla jeho přítelkyní. Aby Bill situaci zachránil, prosil svého kamaráda Toma, který byl hlavním organizátorem svatby, aby tvrdil, že v daném pokoji spal s neznámou dívkou on. Tím začal kolotoč různého vysvětlování, vytáček, omylů, zvratů a překvapení. Díky výborným hereckým výkonům a vtipně napsaným dialogům se bylo od začátku až do konce čemu smát a navíc příběh skončil happyendem, takže jsme mohli vyrazit do chladného a deštivého pražského počasí s dobrou náladou a spokojeni.

Po cestě metrem do centra Prahy jsme si ještě prohlédli Anežský klášter a jeho přilehlé zahrady, ale nevlídné počasí nás zahnalo do teplejších prostor. Po krátkém rozchodu a občerstvení jsme společně došli na Hlavní nádraží a před pátou hodinou v pořádku dorazili do Světlé nad Sázavou.

Foto: Radka Kujová, III. E

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace