Žijeme anděly

Slavnostní odhalení sochy v zámeckém parku

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
27.11.2018 11:14
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Ve dne 14. 11. 2018 v 15:00 hodin došlo ve světelském parku ke slavnostnímu odhalení kovaného anděla. O této akci naší školy realizované společně s městem Světlá nad Sázavou jsme již několikrát informovali, naposledy o tom, který z návrhů vyhrál v hlasování veřejnosti.

Slavnostnímu odhalení předcházela náročná práce na vytvoření sochy. Bylo třeba domluvit výšku anděla, sehnat materiál, naprogramovat CNC a provést vyříznutí základních tvarů. Pak už jsme vzhledem k času museli přikročit k dokončování v době podzimních prázdnin, a tak kovadliny na našem pracovišti Lipnice nad Sázavou zvonily i během tohoto volna a žáci se pořádně zapotili.

Povedlo se. Sochu jsme nakonec zhotovili s určitou časovou rezervou, takže jsme ji poprvé vystavili už na mezinárodním setkání kovářů Hefaiston 2018. A pak se zhotovil podstavec a jen se čekalo na konečné povolení umístit sochu na náležité místo.

Slavnostní odhalení proběhlo v dobré náladě a samotného mě překvapila velká účast přihlížejících a velmi dobrá odezva hlavě z jiných měst. Autorovi gratuluji a doufám, že anděl nepotká potomky kmene Vandalů (kteří roku 455 dobyli velkou část Itálie a vyplenili Řím) a bude naopak ozdobou andělského mostku.

Všem zúčastněným a aktivním žákům patří za odvedenou práci velké poděkování jak od vedení Akademie, tak od vedení města Světlá nad Sázavou. Je vidět, že všechny návrhy zaujaly a práce se vydařila.

Další články o odhalení anděla si můžete přečíst i v Havlíčkobrod­ském deníku nebo na i.dnes.cz

Můžete se také podívat na videozáznam.

Foto: archiv školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace