Předvánoční maturitní ples třídy 4. G

Čtyři roky utekly jako voda...

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
07.01.2019 08:22
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Čtyři roky utekly jako voda a z nesmělých studentů prvního ročníku se stali maturanti, kteří se připravují na svou zkoušku dospělosti – maturitu. Ke studiu však patří i oddech a zábava, a tak i třída IV. G slavila na svém maturitním plese.

Termín byl tentokrát stanoven na 8. 12. 2018, tedy do doby předvánoční, adventní, aby starosti s plesem zvládli co nejdříve a mohli se pak v klidu připravovat na maturitu. A že těch starostí bylo! Rok předem objednali termín a zamluvili kapelu, samotné přípravy začaly až se začátkem školního roku. Vzhledem k tomu, že je ve třídě méně žáků, na každého čekal pořádný kus práce. Nutno dodat, že se o ni rozdělila zejména děvčata. Nejvíc starostí způsobila tombola, respektive shánění dárků do ní. Pak samozřejmě šerpy, skleničky, květiny, přípitek, předtančení, půlnoční překvapení, bezpečnostní agentura, zástupci hasičů, výzdoba sálu atd. Nejdůležitější však bylo včas sehnat nebo objednat ty nejkrásnější šaty a zamluvit šikovnou kadeřnici…

Vše nakonec klaplo do puntíku, a tak jsme se všichni mohli v sobotu sejít v sále u Městské restaurace ve Světlé nad Sázavou. Ples měl neoficiální začátek v 19 hodin, ale k hlavním událostem došlo až po 20. hodině. Ve 20.30 jsme zhlédli předtančení – vystoupení skupiny šesti- až sedmiletých děvčat z klubu Fanatic Havlíčkův Brod, vícemistryň republiky ve své kategorii – step aerobiku. Po zaslouženém potlesku se v sále rozvinul červený koberec a po něm nejprve prošli paní třídní učitelka s panem ředitelem a pak už sál patřil maturantům – po jednom si přicházeli pro šerpy, růži a skleničku na přípitek. Na závěr této slavnostní akce pronesli svůj projev pan Martin Kubín, ředitel školy, a studentky 4. G Anika Novotná a Iveta Štěpánková. Po nezbytném focení nás, hosty, čekalo překvapení. Spolu se studenty a hudebním doprovodem jsme si zazpívali písničku Půlnoční, známou v podání Václava Neckáře. Navodila pohodovou, téměř rodinnou atmosféru a v ní se nesl celý večer.

Parket byl stále plný (tedy když hrála hudba), a to zejména díky ledečské kapele Starý klády, která to vzala „pěkně od podlahy“. Ples navštívili někteří bývalí i současní studenti a také řada kolegů, učitelů školy, takže nebylo nouze o neformální rozhovory. Po půlnoci nás čekalo ještě jedno překvapení – taneční vystoupení třídy IV. G. Kromě pestré a veselé choreografie nás upoutaly i nevšední taneční úbory, „zvířecí“ overaly. Po jedné hodině se začal sál pomalu vyprazdňovat, ale studenti vydrželi až do 3. hodiny ranní.

Děkujeme studentkám a studentům 4. G za vzornou organizaci plesu a přejeme jim hodně úspěchů nejen u maturity, ale i v dalším životě. Také děkujeme všem jejich rodičům za podporu, panu řediteli za povzbudivá slova, panu Miroslavu Sklenáři za neúnavné moderování plesu, kolegům za shovívavost a studentkám 4. E a 3. G za pomoc zejména při prodeji vstupenek a tomboly, všem děkujeme za účast. Všem přejeme hodně zdraví a úspěchů do nového roku.

Foto: Petr Tichý

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace