Putování na Šlakhamr „4“

V Hamrech nad Sázavou opět předváděli svou šikovnost naši kováři

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
09.01.2019 10:31
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Sbor dobrovolných hasičů z Najdeku a mnoho dobrovolníků včetně dětí uspořádali v sobotu 1. prosince 2018 už čtvrtý ročník Putování do pekla. A této akce se již tradičně zúčastnili i naši žáci oborů kovo, kteří národní kulturní památku předvedli v pohybu a ukázali něco ze svého umu.

Cestu na tuto technickou památku si opět našly stovky návštěvníků. Příchozí si v areálu hamru občas připadali skutečně jako v pekle – čerty se to tam jen hemžilo. Ve speciální pekelné místnosti pak odvážnější děti plnily drobné úkoly, a pokud byly úspěšné, za slib, že nebudou zlobit, obdržely drobný dárek. Od anděla s Mikulášem pak dostaly za písničku či básničku ještě balíček. Pekelníci návštěvníkům nabídli i mnohá další vystoupení. Nechybělo třeba přetahování lanem s dětmi nebo společné „čertovské“ tancování. Na ohni si bylo možné opéct klobásku a k dispozici bylo i další občerstvení. Díky skvělé atmosféře a organizaci nebylo divu, že z tohoto pekelného doupěte snad nikdo nespěchal domů.

Všem zúčastněným žákům patří poděkování za prezentaci Uměleckoprůmyslové akademie Světlá nad Sázavou.

"Čerti na Šlakhamru 1.12. 2018 ":https://www.zonerama.com/paveljuracek7/Album/4893783

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace