Zdařilá premiéra ve světelském kinosále

Náš student Michal Hájek představil svůj další amatérský film

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
12.02.2019 07:51
Poslední úprava:
 
před 5 lety

V sobotu odpoledne 9. února 2019 se světelské kino zaplnilo diváky všech věkových kategorií. Z odposlechnutých rozhovorů bylo zřejmé, že většina z nich zatím neví, co je během podvečera čeká.

Nešlo o nic menšího než o slavnostní premiéru amatérského krátkometrážního filmu Když. Natočil ho student naší akademie Michal Hájek a jeho skupina Majky a spol. Celou akci moderoval sám mladý režisér, který si pozval jako partnera slovenského herce Olivera Oswalda – ve filmu ztvárnil hlavní roli (u nás ho diváci mohli vidět třeba ve filmu Učitelka). Oba kluci si moderování náležitě užívali a svou pozitivní náladu přenášeli do sálu. Nejprve stručně vysvětlili, co předcházelo vzniku filmu, poté poděkovali hlavním sponzorům – městu Světlá nad Sázavou a firmám Chládek a Tintěra a Isoline. Jejich zástupce pozvali na pódium, aby jim osobně poděkovali za finanční podporu, bez níž by projekt vůbec nezačal. Připomněli i další subjekty, s jejichž podporou se film natáčel (jedním z nich je pochopitelně i naše škola). K čestným hostům podvečera patřila Ing. Jana Fišerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Následovala projekce filmu, který vychází ze skutečného příběhu a je sondou do života mladých. Poté moderátoři pozvali na pódium všechny, kteří se na filmu podíleli, ať již jako herci, nebo jako členové realizačního týmu. I oni dostali prostor k vyjádření svých zážitků a pocitů. Slavnostním přípitkem pak celá akce skončila.

Michal Hájek na závěr přiznal, že by rád ve svých aktivitách pokračoval. K tomu mu samozřejmě přejeme hodně úspěchů a budeme se těšit na další setkání.

Foto: Michal Mašek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace