Beseda s pracovnicemi z Úřadu práce Havlíčkův Brod

Studenti končících ročníků získali důležité informace

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
14.02.2019 10:57
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Dne 5. 2. 2019 jsme opět zorganizovali na naší škole besedu pro žáky vycházejících ročníků s dvěma pracovnicemi z poradenského střediska pro volbu povolání z havlíčkobrodského úřadu práce.

Vzhledem k velkému počtu žáků končících v tomto roce studium jsme přivítali, že paní Šachová a paní Malá přijely i tentokrát za námi do školy. Novinkou letos bylo rozdělení žáků do dvou skupin, jednu skupinu tvořili žáci ze studijních oborů a po dvou hodinách je vystřídala skupina žáků z učňovských oborů. Besedujícím to umožnilo lépe se zaměřit na cílové skupiny absolventů.

Možnosti dalšího studia, poradenské služby úřadu práce, trh práce a s tím spojené výhody a nevýhody, podmínky evidence na úřadu práce, to byla hlavní probíraná témata.

Naši žáci (především žáci 3. ročníků učňovských oborů) byli paní Šachovou pochváleni za komunikativnost, informovanost o trhu práce a velmi ji potěšilo zjištění, že většina našich žáků má celkem jasno v tom, jakou cestou se chtějí po škole vydat.

No a pochvala našich žáků – to vždy učitele potěší.

Foto: Z. Šmídová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace