V Divadle na Fidlovačce

Sen noci svatojánské dopoledne

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
14.02.2019 14:20
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Ve středu 6. 2. 2019 jsme se s třídou 2. E, doplněnou žákyněmi i z 2. AO a jiných tříd, vydali na exkurzi do Prahy. Využili jsme nabídky Divadla na Fidlovačce, které zorganizovalo dopolední představení hry W. Shakespeara Sen noci svatojánské.

Přestože se představení konalo od 10,30, my jsme na místo dorazili již o hodinu dříve, ale čekání jsme si mohli zpříjemnit přímo v budově divadla. A pak to začalo! Díky kouzelné scéně (Zdeněk Dřízhal) a podmanivé hudbě (Darek Král) jsme opravdu byli vtaženi do snové atmosféry svatojánské noci v aténském lese, když ožívá magie a nad osudy lidí, kteří se do lesa v tu dobu dostali, získají moc Oberon a Titánie, král a královna víl, Puk a četní elfové a víly. Ti nakrátko popletou vztahy mezi lidmi, ale ráno je zase rozpletou tak, aby byli všichni spokojeni.

Kvalitu hry podtrhla režie (Kateřina Dušková), moderní překlad prof. Martina Hilského a výborné herecké výkony – např. Ivy Pazderkové, Jiřího Racka, Lukáše Adama, Vincenta Navrátila, Ctirada Götze a dalších.

Většinu z nás hra velmi pobavila a okouzlila, a proto jsme se dobře připravili na další cestu mrazivou Prahou. Dalším naším cílem byla totiž výstava Elišky Podzimkové v Galerii Lucerna. K našemu překvapení však byly prostory zavřené, a tak jsme čas zbývající do odjezdu vlaku vyplnili krátkou přestávkou na občerstvení. Do Světlé jsme se vrátili v pořádku před 17. hodinou.

Foto: Petr Vampola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace