Žáci naší školy a ZŠ Lánecká vytvořili tým

Spolupráce přinesla úspěch v soutěži

Agendy:
 
Umělecké a řemeslné , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Domov mládeže, Výtvarné
Publikováno:
 
27.02.2019 20:49
Poslední úprava:
 
před 4 měsíci
Expirace:
 
31.08.2019

Zástupci Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina nabídli naší škole účast v krajském kole odborné soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy. Podmínkou účasti bylo vytvořit soutěžní tým ze 3 žáků základní školy a 3 žáků střední školy stejného města. Chopili jsme se příležitosti a vytvořili tým společně s žáky ZŠ Lánecká.

Úkolem bylo sestrojení funkčního modelu ze stavebnice Merkur podle montážního návodu. Ing. M. Hošek se ujal celého týmu, seznámil je s technickými požadavky uvedenými v propozicích soutěže a provedl nezbytnou instruktáž.

Dne 19. února 2019 odjeli nominovaní účastníci v doprovodu pedagogů do Třebíče. V prostorách Ekotechnického centra Alternátor se sešlo celkem pět soutěžních týmů. V tom světelském to byli žáci ze ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou Tomáš Pros, Jan Zdražil a Ondřej Zlata a naši studenti Tereza Čecháčková, Adéla Vařbuchtová a Robert Konopáč. Kapitánem a koučem našeho družstva byl Martin Robovský z firmy Technocon, s. r. o.

Sestavit model lanovky a v daném časovém limitu ho rozpohybovat, to se podařilo všem týmům. Porota kromě dodržení časového limitu a splnění funkčnosti modelu hodnotila také přesnost sestrojení, soulad s projektovou dokumentací, zapojení všech členů týmů.

Světelští žáci obsadili 2. místo. Je to výborný výsledek i v porovnání s ostatními 4 týmy, které tvořili žáci z průmyslových škol.

Samozřejmě nás potěšilo poděkování od pana Bc. Aleše Kadlece, člena představenstva OHK HB. Ve svém e-mailu nám napsal: „Rád bych Vám poděkoval jménem svým a jménem předsedkyně naší Okresní hospodářské komory paní Ludmily Dočkalové za vynikající reprezentaci našeho regionu v krajském kole soutěže mladých technických talentů T-PROFI v Třebíči. Myslím, že můžeme být všichni potěšeni dosažením krásného druhého místa pro náš tým v této soutěži.“

Foto: Jiří Kábrt

"Odkaz na mediální výstup z akce na webu Vysočina news: ":https://vysocina-news.cz/v-trebic-se-stavelo-z-merkuru/ "a fotografie z akce: ":https://www.facebook.com/pg/khkvysocina/photos/?tab=album&album_id=2417834748287067