Co dát ptáčku do zobáčku 2019

- program pro děti ze světelských mateřských škol

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
10.03.2019 08:37
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Letos již potřetí se děti z mateřských škol vydaly do areálu naší Akademie, aby se hravou a přiměřenou formou seznámily s problematikou zimujících ptáků a naučili se jim správně pomáhat.

Program, který vznikl v rámci školního environmentálního projektu STOPPA (Smysluplné, Tvořivé, Odpovědné a Přírodě Prospěšné Aktivity) a který zrealizovali žáci gymnázia – především ze zaměření na předškolní pedagogiku a pedagogiku volného času, byl pro velký úspěch v minulých dvou letech nabídnut mateřinkám ve Světlé i v tomto školním roce. Paní učitelky z mateřských škol pozvání přijaly, a tak se i letos předškoláčci mohli setkat v rámci divadelního představení se sedmi ptačími kamarády, kteří si stýskali nad svými zimními starostmi. Podle jejich vyprávění se potom děti naučily připravit pro ptáčky zdravé zimní krmení a ve druhé terénní části pak ty opravdové ptáčky také pozorovaly a nakrmily. První skupinou, která nás navštívila v úterý 12. února 2019, byly děti z MŠ Lánecká, o den později jsme program zopakovali pro děti z MŠ Bambino a o týden později v úterý 19. 2. 2019 jsme si potřetí a naposledy pohráli s dětmi z MŠ v Lánecké ulici.

Školkové děti se dozvěděly, jak správně v zimě ptáčkům na krmítcích i u vody pomáhat, a vyzkoušely si pozorování s pomocí dalekohledu. Naše gymnaziální žákyně si otestovaly své schopnosti a dovednosti při přípravě programu i při vlastní práci s malými dětmi a opeřenci v okolí si pomohli k bohatému pohoštění.

Stejnou pohodu a spokojenost, jaká vládla při programech, přeji všem i do dalších dní a paním učitelkám ze světelských mateřských škol děkuji za ochotu a výbornou spolupráci.

Foto Mgr. Eva Bernadová


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace