Ve znamení návratu

Vysokoškolský trenér a sportovec na besedě v naší škole

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
11.03.2019 08:28
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Dne 27. února 2019 se mohli naši současní žáci setkat s absolventem školy Janem Lickem, který u nás maturoval v roce 2015.

Ve svých 25 letech toho dokázal poměrně dost. Honza je tělem i duší sportovec. Už na základní škole hrál hokej za havlíčkobrodský Rebel, věnoval se ale i volejbalu. Po nástupu do světelské školy byl nejprve studentem gymnaziální třídy, ale sloučit početné sportovní aktivity a náročné studium nebylo možné. Tehdy už hrál volejbalovou extraligu, byl rozhodčím fotbalu a působil jako trenér volejbalového týmu. Proto změnil obor, přestoupil na sociálně správní studium, kde nakonec získal i maturitní zkoušku.

Po maturitě se musel rozhodnout mezi kariérou profesionálního sportovce a trenérstvím, nakonec volil (po vzoru otce i dědečka) cestu trenéra. Úspěšně složil přijímací zkoušky na Fakultu sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde nyní žije. Vedle vlastního studia toho zvládá hodně. Aktuálně trénuje extraligové družstvo žen VK Šelmy Brno.

O tom všem povyprávěl během besedy. Zmínil také, že začal pracovat i pro společnost Student Agency v oblasti marketingu, a představil formy komunikace mezi proklientskou firmou a jejími zákazníky.

Zavzpomínal na svá středoškolská studia. Ocenil zejména to, že mu naše Akademie vycházela vstříc, pokud šlo o jeho sportovní zájmy, a že vedení školy našlo cestu, jak mu pomoci s přípravou na školní i státní maturitu, jejíž získání bylo podmínkou pro jeho další kariéru.

A jeho motto? „Říká se, že není kam spěchat…ale pravdou je, že není proč čekat.“

Foto: archiv Jana Licka (se souhlasem autora)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace