Zapojili jsme se do projektu spojujícího teorii s praxí

Studenti I. P založili vlastní firmu

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
19.03.2019 09:12
Poslední úprava:
 
před 5 lety

V lednu 2019 se naše škola zapojila do studijního programu JA Czech – JA Firma. Tento modul umožňuje žákům i pedagogům seznámit se dynamickým a netradičním způsobem s finančním a ekonomickým řízením firmy a osobně si vyzkoušet start v podnikání od vlastního založení JA Studentské firmy, přes její rozjezd, překonání počátečních obtíží v zahájení podnikání, dosažení rozvoje firmy a aktivity spojené s udržením firmy ve formě inovací až po její likvidaci (ukončení činnosti a sestavení výroční zprávy).

Tímto celým cyklem prošla třída I. P – žáci nástavbového studia oboru Podnikání. Po vzájemné dohodě založili reálnou společnost Student Bar. Jejím cílem bylo vyplnit mezeru v nabídce rychlého občerstvení na naší škole. Jako předmět podnikání si tedy firma zvolila přípravu a následný prodej potravinářských výrobků. Samozřejmě tento záměr musela konzultovat s hygienickou stanicí, vypořádat se s úpravou prostor, s hygienickými požadavky a zásadami osobní a provozní hygieny. Ale ani tyto překážky naše žáky neodradily. S elánem se pustili do organizační struktury – určili si prezidenta a jeho nástupce, členy propagačního oddělení, zásobování, financování a v neposlední řadě i výrobce svačin se zdravotním průkazem. Jelikož hospodařili s vlastními penězi (každý žák se podílel stanoveným vkladem), snažili se nalákat co nejvíce zákazníků a na základě průzkumu uspokojit jejich přání. A to se jim i dařilo. Během dvou týdnů se jim vrátily vklady a investice do vybavení. Firmu provozovali po dobu necelých dvou měsíců. Sice to není dlouhá doba, ale během ní si žáci vyzkoušeli různé firemní pozice, naučili se komunikovat na úrovni managementu firmy, ověřili si úskalí v interní komunikaci, naučili se týmově spolupracovat, činit rozhodnutí a nést za ně odpovědnost.

Získané praktické dovednosti mohou žáci využít pro jakoukoli profesi včetně vlastního podnikání.

Foto členové firmy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace