Pomohli jsme dobré věci

Uměleckořemeslná akademie uspořádala charitativní sbírku pro Diákonii Broumov

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
05.04.2019 11:32
Poslední úprava:
 
před 5 lety

V únoru letošního roku se Diákonie Broumov obrátila na veřejné instituce včetně škol s prosbou o pomoc při získávání vyřazeného šatstva pro potřebné. Výzva nás zaujala – v naší multioborové škole máme i studenty zaměřené na sociální činnost, tak proč je nezapojit? Obrátili jsme se na Mgr. Janu Lacinovou, třídní učitelku třetího ročníku, a začali s přípravami.

Vybrali jsem termín, naše studijní referentka Bc. Helena Kotěrová zveřejnila akci na webových stránkách školy a připravila letáčky a plakáty, které žáci III. E distribuovali po městě – do poštovních schránek, do čekáren nejrůznějších organizací, do prostor Městského úřadu Světlá n. Sáz., někteří je rozvezli i do okolních vesnic. Akce byla vyhlášena i městským rozhlasem. Pak už jen zbývalo čekat, jak se zachová veřejnost.

Samotná akce probíhala v pondělí 1. 4. odpoledne a v úterý 2. 4. po celý den. Naše obavy, zda někdo dorazí, se nenaplnily. Naopak – už první den se lavice v místnosti, kde jsme připravili malou třídírnu, plnily kalhotami, triky, bundami, botami a dalším artiklem. Přísun pokračoval i další den, a tak studentům III. E s tříděním a pytlováním vypomohly i dívky 2. ročníku gymnázia a spontánně se přidali i někteří žáci I. ročníku výtvarných oborů.

Náš malý sklad se tak na konci akce naplnil několika desítkami pytlů a krabic, které si v pátek 5. 4. pracovníci z Broumova převzali a odvezli. Děkujeme všem obyvatelům Světlé a okolí i zaměstnancům školy, kteří se zapojili do dárcovské sbírky. Z úspěšné akce máme radost a zřejmě ji budeme opakovat začátkem léta i na podzim.

Foto H. Kotěrová, L. Zadinová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace