Budoucí podnikatelé v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
25.04.2019 09:02
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 se studenti třídy I. P vypravili na exkurzi do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Po příjezdu do Prahy jsme se vydali na Malostranské náměstí, kde v Paláci Smiřických Poslanecká sněmovna sídlí.

Zde nás přivítal milý průvodce. Zavedl nás do konferenčního sálu, kde jsme zhlédli dva filmy o parlamentarismu a ústavnosti v České republice. Než jsme mohli vejít do jednacích prostor PS PČR, museli jsme projít odbavením přes bezpečnostní kontrolu. Jakmile jsme se dostali do vnitřních prostor, prošli jsme jednotlivé paláce Poslanecké sněmovny a pan průvodce nás seznámil s historií panovnických rodů, popsal nám všechny části poslanecké sněmovny, co kdo dělá, kde se schází kluby politických stran, jak jednají a jaká je jejich hierarchie v PS PČR.

Naše prohlídka byla zakončena na galerii zasedacího sálu poslanecké sněmovny, kde nám pan průvodce osvětlil, jak probíhá zasedání Poslanecké sněmovny včetně interpelací, jak jsou v sále rozmístěni poslanci jednotlivých politických stran a jak se řídí schůze poslanecké sněmovny. Konec naší prohlídky jsme strávili v tiskovém centru, kde probíhají rozhovory reportérů TV stanic s našimi předními představiteli politických stran.

Pražská exkurze pokračovala návštěvou Pražského hradu a Nerudovy ulice. Poté jsme pěšky vykročili směrem do centra Prahy Královskou cestou. Prošli jsme Karlův most, Kampu, nahlédli jsme do Klementina, které je nyní v rekonstrukci. Studenti si ještě vyslechli přednášku o památkách na Staroměstském náměstí a pokračovali jsme v naší historické procházce kolem Karolina a Stavovského divadla k Prašné bráně, kde jsme naši exkurzi ukončili.

Exkurzi jsme si užili a doufám, že se studentům návštěva Prahy také líbila, protože někteří z nich pražské památky viděli poprvé.

Foto D. Hůlová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace