Naši studenti na Prague Design Week

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
02.05.2019 15:21
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Dne 15. dubna 2019 jsme vyrazili se studenty oboru Bytový architekt na šestý ročník přehlídky nejnovějších designérských kousků Prague Design Week 2019. Protože jsme měli před otevřením výstavy ještě pár hodin času, navštívili jsme showroom sklářské značky Lasvit, designového obchodu Konsepti a koupelnové studio Design Bath. Studenti zde mohli naživo vidět nejnovější materiály, vzory a instalace světových značek.

Poté jsme jeli pro změnu zhlédnout novinky českých designérů na přehlídku Prague Design Week. Oslovilo nás několik značek od produktů ze surového dřeva až po zajímavě střižené šaty nebo přírodou inspirované šperky.

„Letošní ročník je plný překvapení. Vystavovatelé představují opravdu pestrou směsici umění a designu. Od módy a šperků, přes produktový design po fantazijní ilustrace. Kromě toho se nám podařilo získat nádherné prostory přímo na náměstí Republiky – dvě patra budovy budou sloužit jako prostory pro výstavu, zbývající šesté a sedmé bude takové malé překvapení, je z nich totiž nádherný výhled na Prahu,“ přibližuje koncept výstavy Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor Prague Design Week.

Studenti načerpali spoustu nových informací a svěží nápady od designérských značek nebo autorů. Mohou využít mnoho nového ve svých pracích, čerpat z nich, to byl účel této exkurze pod vedením MgA. Andrey Vokřálové, Ing. Lady Slavíčkové a MgA. Michaela Frančeho.

Foto A. Vokřálová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace